Який нормативний документ регулює зарахування до 1 класу?
- Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти i науки України від 16 квітня 2018 року № 367 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0564-18).
- Наказ Міністерства освіти i науки України від 28 березня 2022 року № 274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні» (https://mon.gov.ua/npa/pro-deyaki-pitannya-organizaciyi-zdobuttya-zagalnoyi-serednoyi-osviti-ta-osvitnogo-procesu-v-umovah-voyennogo-stanu-v-ukrayini ).
- Наказ департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 27лютого 2025 року № 30 «Про прийом дітей до перших класів закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади міста Києва у 2025 році»
У які терміни здійснюється прийом документів для зарахування дитини до 1 класу на 2025-2026 н. р.?
Прийом документів для вступу дитини в перший клас розпочинається 01 квітня 2025 року та триває до 30 травня 2025 року.
Хто та у який спосіб подає документи для вступу дитини до 1 класу?
Документи подає один з батьків дитини (або її законний представник) у зручний спосіб:
- Подання документів власноруч за попередньо узгодженим днем та часом прийому за телефоном: 0444002403 (секретар приймає дзвінки з 11:00 до 15:00).
- Шляхом надсилання сканкопій заяви та документів на спеціально створену електронну скриньку gymnasium154@ukr.net
- Подання заяви в електронному вигляді через інформаційно-комунікаційну систему «Програмна платформа для надання електронних послуг, в тому числі адміністративних» https://portal.kyiv.digital/service/first-school
Які документи необхідні для зарахування до 1 класу?
Необхідно в обраний вами спосіб надати такі документи:
- заява про зарахування за визначеним зразком, написана власноруч або сканкопія такої заяви (зразок подано нижче).
- свідоцтво про народження дитини та його сканкопія (оригінал пред’являється, копія залишається в гімназії)
- медична довідка 086/о (https://moz.gov.ua/uploads/10/50382-forma.pdf (оригінал для зарахування) та форма № 063/о “Карта профілактичних щеплень”(якщо у довідці №086/о відсутня інформація про щеплення за віком). Медичні документи можуть бути надані по мірі їх готовності, але не пізніше 15 серпня 2025 року.
- документ, що підтверджує право на першочергове зарахування
- у разі наявності до заяви про зарахування може додаватися оригінал висновку ІРЦ (Інклюзивно-ресурсного центру) про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.
- Додатково просимо надати 2 фотокартки дитини для оформлення шкільних документів (професійне фото на світлому фоні, 3Х4).
Увага! Під час персонального прийому відвідувач має засвідчити свою особу (показати паспорт заявника або інший документ, що засвідчує особу)
Увага! Заява та наявні документи мають бути подані до 31 травня. Всі оригінали документів, необхідних для зарахування, мають бути подані до 15 серпня 2025 року.
Хто має право першочергового зарахування до 1 класу?
Право першочергового зарахування мають діти:
- мешканці мікрорайону, місце проживання яких на території обслуговування гімназії підтверджене;
- внутрішньо переміщені особи, місце проживання яких на території обслуговування гімназії підтверджене;
- які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами учнів Київської гімназії № 154;
- які є дітьми працівників Київської гімназії № 154.
Яким документом підтверджується місце проживання дитини на території обслуговування закладу?
Для підтвердження інформації про місце проживання дитини надається один з таких документів (за вибором особи, яка подає заяву) (Постанова Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. № 684 «Порядок ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів» із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 806 від 19.09.2018 та № 681 від 17.07.2019
- паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;
- довідка про реєстрацію місця проживання особи (дитини або одного з її батьків чи законних представників) за формою згідно з додатком 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207;
- довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за формою згідно з додатком до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб”
- документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу житла тощо);
- рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;
- документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо), укладений між фізичними особами (що для цілей цього Порядку підтверджує місце проживання за умови його реєстрації відповідно до статті 158 Житлового кодексу Української РСР або нотаріального посвідчення відповідно до законодавства) чи між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку;
- довідка про проходження служби у військовій частині (за формою згідно з додатком 10 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207);
- акт обстеження умов проживання (за формою згідно з додатком 9 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини”;
- інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників.
Яким документом підтверджується належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами?
Підтвердженням інформації про належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами є висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами (Постанова КМ № 806 від 19.09.2018). Під час подання заяви надається оригінал та копія відповідного документа.
Хто визначає і закріплює за закладами освіти територію їх обслуговування?
Згідно з частиною 2 статті 66 Закону України «Про освіту» територію обслуговування за закладами початкової та базової середньої освіти закріплюють районні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад.
Як дізнатися, за яким закладом освіти закріплений будинок, де проживає дитина?
Територія обслуговування, закріплена за Київською гімназією № 154:

Які форми навчання можуть обирати батьки?
Законом України “Про освіту” (Стаття 9) визначені такі основні форми здобуття освіти:
- інституційна (очна (денна, вечірня), заочна, дистанційна, мережева);
- індивідуальна (екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж, на робочому місці (на виробництві);
- дуальна.
Київська гімназія № 154 пропонує такі форми навчання:
1. Основна – очна (денна) форма здобуття освіти – це спосіб організації навчання здобувачів освіти, що передбачає їх безпосередню участь в освітньому процесі, в тому числі змішане та онлайн-навчання з використанням дистанційних технологій в умовах дії правового режиму воєнного стану.
2. Сімейна (домашня) форма здобуття освіти – це спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками для здобуття повної загальної середньої. Відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні не нижче стандартів освіти несуть батьки. Оцінювання результатів навчання та присудження освітніх кваліфікацій здійснюються відповідно до законодавства.
3. Педагогічний патронаж – це спосіб організації освітнього процесу педагогічними працівниками, що передбачає забезпечення ними засвоєння освітньої програми здобувачем освіти, який за психофізичним станом або з інших причин, визначених законодавством, зокрема з метою забезпечення доступності здобуття освіти, потребує такої форми.
Яку ще інформацію слід взяти до уваги?
Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років (стаття 12, п.4 Закону України «Про освіту»).
Кожна особа має право здобувати початкову освіту у державному або комунальному закладі освіти, що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи (стаття 13, п.1 Закону України «Про освіту»).

Увага! Заяву слід написати власноруч, зазначаючи лише необхідну інформацію з поданого зразка. Зразок заяви не потрібно роздруковувати і заповнювати, як бланк.